Βιβλιοθήκη

Κάθε καλό  βιβλίο είναι και μια πυγολαμπίδα που φέγγει στο σκοτάδι και δε σβήνει ποτέ.
Τέτοια βιβλία – πυγολαμπίδες, μαλαματένια φωτάκια, που έχουν αιώνια αξία και δίνουν βάθος στη ζωή και πλάτος στη σκέψη, αναζητούν τα παιδιά στην οργανωμένη βιβλιοθήκη του σχολείου μας.
Το ταξίδι στη γνώση συμπληρώνεται με τη χρήση των νέων τεχνολογιών.
Η αίθουσα της Βιβλιοθήκης είναι εξοπλισμένη με διαδραστικό πίνακα, προτζέκτορα και έξι ηλεκτρονικούς υπολογιστές με εγκατεστημένα εκπαιδευτικά λογισμικά.
Η αίθουσα χρησιμοποιείται από  τους εκπαιδευτικούς σε όλη τη διάρκεια του προγράμματος του σχολείου.

Επίσης, το σχολείο, στα πλαίσια της πρότασης p80-laptops «Πρόγραμμα πιλοτικής εισαγωγής ηλεκτρονικών υπολογιστών και συναφούς εξοπλισμού σε δημοτικά σχολεία για μια ψηφιακά υποστηριζόμενη διδασκαλία», εξοπλίστηκε με 10 φορητούς υπολογιστές τοποθετημένους σε ειδικό τροχήλατο ερμάριο με ασύρματη και ενσύρματη πρόσβαση στο διαδίκτυο. Οι υπολογιστές είναι εξοπλισμένοι με εκπαιδευτικό λογισμικό. Χρησιμοποιούνται από το διδακτικό προσωπικό κατά την εκπαιδευτική διαδικασία στην αίθουσα της Βιβλιοθήκης ή στις αίθουσες διδασκαλίας στις οποίες υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης με το διαδίκτυο.